TIA Portal V18 ve Software Update Service (SUS) Kampanyası

TIA Portal V18 ve Software Update Service (SUS) Kampanyası
01.04.2023
884

24 Kasım 2022 tarihinde SIMATIC TIA Portal V18 ve SIMATIC WinCC Unified V18 satışa sunulmuştur. SIMATIC Automation Xpansion (SIMATIC AX), Visual Studio Koduna dayalı geliştirme ortamı ile TIA Portal ekosistemini IT odaklı iş akışlarıyla genişletiyor. TIA Portal V18 ile birlikte, donanımsal olarak yeni firmware ile gelecek CPU 1516’ya kadar olan PLC’lerde çift çekirdekli olacak işlemci mimarisi, program performansında %60-%400 aralığında iyileştirme sağlıyor. SIMATIC S7-1500 ve SIMATIC ET 200SP artık daha yüksek bilgi işlem ve haberleşme performansına sahip oluyor ve R1 yedekliliğini destekliyor. Bu yeniliklere ek olarak SIMATIC S7-1200 CPU’ların programlama hafıza alanları %50-%66 aralığında artmış ve SIMATIC ET200SP CPU ailesine yeni model olarak CPU1514SP 2-PN dahil edilmiştir.

Detaylı bilgiye bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TIA Portal V18 ile Teknoloji CPU ve Drive Controller’ın “motion resource” leri artırılmıştır. 1504D/1507D Drive Controller’ın X142 klemens grubunda yer alan I/O’lar için yeni sinyal ölçüm metodu ile kısa periyotlarda daha hassas ölçüm doğruluğu elde edilebilmektedir.  Eksen ve senkronizasyon komutlarına yeni fonksiyon ve özellikler eklenmiştir. Teknoloji objeye yüksek ve düşük dinamiklere sahip eksenlerin adaptasyonunu sağlayan Dinamik Filtre eklenmiştir.

Detaylı bilgiye bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WinCC Unified V18 ile mühendislik verimliliğini artıran birçok yeni fonksiyon gelmiştir. Önemli özelliklere hızlı erişim imkânı sağlayan ihtiyaca göre değiştirilebilen favori obje özellikleri, gruplama, script kullanmadan animasyon için bitmask, expression ve yeni sistem fonksiyonları öne çıkan yeniliklerden bazılarıdır. Faceplate kullanımını çok esnek ve fonksiyonel hale getiren bir çok geliştirme yapılmıştır. Yakınlaşma faktörüne bağlı değişik ekran öğelerini görüntüleme ile multitouch kullanım özelliklerinin (zooming, panning, decluttering) kullanım alanları artırılmıştır. Güncellenen Parameter Control (Reçete) objesi ve sistem fonksiyonları ile reçete uygulamaları eksiksiz ve kolaylıkla uygulanabilir. 

Detaylı bilgiye bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SIMATIC WinCC Unified ile ilgili Eğitim videolarına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

14 Şubat 2023 tarihine kadar geçerli kampanya kapsamında, aşağıdaki Software Update Service (SUS) paketlerini çözüm ortaklarımızdan sipariş ettiğiniz takdirde, tabloda karşılık gelen TIA Portal V18 upgrade paketini ücretsiz olarak temin edebileceksiniz. Bu sayede Upgrade liste fiyatında %50’ye varan fiyat avantajından faydalanabilirsiniz. Güncel SUS paketi bir yıl süreyle geçerlidir ve sadece güncel TIA Portal versiyonu V17 lisansı ile birlikte kullanılabilir. Online olarak tedarik edilecek olan Upgrade lisansları, e-mail içeriğindeki bilgiler ile yükleyebilirsiniz. SUS (Software Update Service) ve sağladığı avantajlara da buradan ulaşabilirsiniz.

SUS siparişi sırasında, Automation License Manager yazılımı kullanarak lisansı indirecek kişinin e-mail adresinin verilmesi gerekmektedir.  14 Şubat 2023 tarihine kadar SUS paketi sipariş ettiğiniz takdirde, belirttiğiniz e-mail adresine gönderilen bilgiler ile Automation License Manager yazılımı üzerinden upgrade lisansı, yazılımı, lisans sertifikası ve kontratı (Certificate of License/Contract) indirebilirsiniz. Yazılım, sertifika ve lisansların indirilmesi hakkında kullanım kılavuzundan daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
Kamil AYDUGAN
Kamil AYDUGAN
Merhaba.
BUROSSA Otomasyon olarak Size nasıl yardımcı olabiliriz?