SIMATIC NET Haberleşme

SIMATIC NET Haberleşme

Endüstriyel Haberleşme

Endüstriyel haberleşme olmasaydı makinelerin ve tüm üretim hatlarının kontrolü, son teknolojili taşıma sistemlerinin izlenmesi veya enerji dağıtımının yönetimi mümkün olmazdı. Güçlü haberleşme çözümleri olmasaydı dijital dönüşüm de imkânsız olurdu. Bütün bunların temelinde; SCALANCE, RUGGEDCOM ve SIMATIC NET ağ bileşenleri sayesinde profesyonel planlama ve uygulamaya dayanan güvenilir ve emniyetli makine ve tesis ağları yer alıyor.

Ürün ile ilgili bazı bilgiler

Endüstriyel Ethernet

Verimli otomasyonun temeli: artan dijitalizasyonla birlikte, endüstriyel haberleşme ağlarına yönelik gereklilikler de sürekli artıyor. Güçlü, entegre ve giderek daha fazla gerçek-zamanlı çalışabilen ağlara ihtiyaç duyuluyor. Test edilip onaylanmış Endüstriyel Ethernet teknolojisi, geleceğin Ethernet tabanlı TSN’si de (Zamana Duyarlı Ağ Oluşturma) dahil olmak üzere, bu zorlukları karşılayabiliyor. 

Endüstriyel Kablosuz Haberleşme

Kablosuz haberleşme, endüstride özellikle de esnek ve verimli otomasyon çözümleri için çok sayıda olanak sağlıyor. Endüstriyel Kablosuz LAN’dan (IWLAN) WiMAX ve WirelessHART’a kadar tüm endüstriyel kablosuz haberleşme spektrumunu kapsayan ürünler, çözümler ve servisler sunuyoruz. Uygulamalarınız ister lojistik ya da liman operasyonları ister otomobil üretimi veya eğlence parkı olsun, kablosuz haberleşme ürünlerimiz en zorlu koşullarda bile çalışabilen iç ve dış mekan uygulamalarını kapsıyor.

Endüstriyel Uzak Haberleşme

Endüstriyel tesisler çoğunlukla birbirinden apayrı yerlerde, hatta bazen farklı ülkelerde ve sınır ötesinde olabiliyor. Siemens hem uzaktan kontrol hem de uzaktan servis uygulamaları için altyapılarında, üretim ve proses endüstrilerinde endüstriyel uzaktan erişime yönelik başarısı kanıtlanmış çözümler sunuyor. Dünya genelinde dağıtık halde bulunan tesisleri birbirine bağlamak için özel ve ağlara hem kablolu hem de kablosuz erişim (uzaktan erişim) sağlayan geniş bir endüstriyel yönlendirici yelpazesi sunuyoruz. Bu aynı zamanda video takip, durum izleme ve akıllı şebeke uygulamaları gibi diğer uzaktan uygulamalara da izin veriyor. 

Ürün Görselleri -Haberleşme standartları & BUS sistemleri

Uygulama alanları & bazı bilgiler
İmalat Endüstrisi

Şirketler, giderek artan dinamik pazarlara uyum sağlamak zorunda. Uzun vadede başarılı rekabet, ürünün tüm yaşam döngüsünde maksimum verimlilik gerektiriyor ve endüstriyel haberleşme ağları bu anlamda önemli rol oynuyor. Tasarım ve simülasyondan optimizasyon ve uygulamaya kadar ilgili tüm verilerin akıllı kullanımı için bir platform sunuyor, böylece bu aşamalar birbirine bağlanabiliyor ve optimize edilebiliyor. 

Proses Endüstrisi

Verilerin akıllı kullanımı, tesislerin güvenli ve verimli bir şekilde çalışması için kritik bir önem taşıyor. Fakat proses endüstrisindeki bazı tesislerin boyutu ve karmaşıklığı nedeniyle, bunu sağlayabilmek çok zor olabiliyor. Yine de endüstriyel haberleşme ağları bu zorluğu, daha da büyük bir fırsata dönüştürebiliyor. Gerçek-zamanlı verilere kalıcı erişim sağlıyor ve bu sayede yepyeni bir potansiyeli açığa çıkarıyor. 

Ulaşım Sistemleri için Güçlü Haberleşme

RUGGEDCOM ve SCALANCE ağ oluşturma ürünlerinin birleştirildiği bir portföy ile Siemens, dünya genelinde ulaşım ağlarının yeniden tasarlanması ve modernizasyonunda öncü bir rol üstleniyor. Kara ve demiryollarında en zorlu koşullara dayanabilen, sınıfının en iyisi, uçtan uca ağ oluşturma çözümleri sunuyoruz. İyileştirilmiş ulaşım, verimlilik, güvenlik ve sürdürülebilirlik, Siemens müşterilerinin elde ettiği faydalardan sadece birkaçı. 

Sorunuz mu Var?
Ürünle İlgili Kampanyalar

Ürün Sipariş Formu

    Whatsapp
    Kamil AYDUGAN
    Kamil AYDUGAN
    Merhaba.
    BUROSSA Otomasyon olarak Size nasıl yardımcı olabiliriz?